Nadační fond Dity a Petra Vlčkových

Revitalizace statku a jeho přilehlého okolí, život s dětmi a přátelství s umělci všeho druhu nás dovedly k myšlence založit nadační fond.

Máme mnoho veřejně prospěšných vizí a nápadů a pro tyto účely vznikl v červenci roku 2021 Nadační fond Dity a Petra Vlčkových, abychom do budoucna s našimi a třeba i Vašimi finančními prostředky mohli nakládat transparentně a zanechali za sebou něco, z čeho nebudeme mít užitek jenom my, ale i vy ostatní.

Sledujte nás a nenechte si ujít, co chystáme.

Na čem nám záleží

Revitalizujeme statek ve Voděrádkách a zaleží nám i na veřejném prostranství v jeho blízkém okolí. Potkáváme se s mnoha zajímavými lidmi, kteří nás inspirují svými činy a myšlenkami a dává nám smysl je podpořit.

Základním posláním našeho nadačního fondu je financovat iniciativy a aktivity související s ochranou a rozvojem životního prostředí, s rozvojem vědy, vzdělání, kultury, zdraví a sportu a dále za účelem hmotné i nehmotné podpory začínajících umělců a pořádání kulturních a vzdělávacích akcí a setkávání odborníků.

DĚKUJEME, ŽE JSTE V TOM S NÁMI!

Naše transparentní konto: www.kb.cz/cs/transparentni-ucty/123-1945560247

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat:
Dita Vlčková, místopředsedkyně správní rady
e-mail: dita@homeofav.cz
tel: +420 776 013 634

Připravujeme obsah

AKTUÁLNÍ PROJEKTY:

OBNOVA DUBOVÉHO HÁJE ANEB ZASAĎ SI SVŮJ STROM

Maximální výše nadačního příspěvku: 1 mil. Kč
 
Rozpočet na obnovu dubového háje zahrnuje:
Vyčištění pozemku a jeho přípravu pro sadbu, sadební materiál vč. 100 ks dubových sazenic, jeho dopravu, přípravu stanoviště, ochranné prvky (kůly, nářadí, chráničky před okusem), prostředky na zajištění následné péče.
 
Záměr projektu:
Na parcelním čísle 344/1 – 745529 Voděrádky plánujeme obnovit dubový háj, který byl v minulosti necitlivě vykácen. Pozemek, který jsme odkoupili bude součástí pohádkové interaktivní naučné stezky, dalšího projektu, který je v současnosti ve fázi příprav. 
 
 
Za odborného dozoru místního arboristy  plánujeme vysadit cca 100 vzrostlých sazenic dubů. V případě, že se rozhodnete přispět částkou 10  000 Kč nebo vyšší, stáváte se automaticky vlastníkem jednoho (či více) dubů. Aby se stromy ujaly, je vhodné je sázet zejména v říjnu či v listopadu. U příležitosti výsadby stromů proběhne doprovodná akce, na které budou mimo jiné slavnostně předány certifikáty vlastníkům stromů. Na stránkách nadace budeme průběžně zveřejňovat, jak v našem záměru postupujeme. 
 
Harmonogram projektu:
1Q 2022 – Vyčištění pozemku
2Q 2022 – Příprava pozemku pro výsadbu, zakoupení sazenic stromů
1Q 2023 – Výsadba stromů – aktualizováno
 
Termín dokončení projektu: březen/duben 2023
Autoři projektu: Dita a Petr Vlčkovi
 
 
 
Aktuální stav:

Podzim 2022

Během října nás ve Voděrádkách navštívil doc. Ing. CSc. Ivo Tábor, významný český dendrolog. Na jeho doporučení jsme přesunuli podzimní výsadbu na přelom března a dubna a vydali se do úrodné polabské nížiny nedaleko Mělníka. V obci Obříství totiž sídlí společnost ARBOECO, přední dodavatel rostlin do evropských zemí. Většinu jejich expedovaných dřevin tvoří vlastní výpěstky vypěstované v podmínkách středoevropského klimatu. A hurá, stromečky jsou objednány. Na jaře si pojedeme pro 20 dubů, 20 buků, 10 habrů a 2 lípy. Ty budou našemu háji v první fázi vysazování nejlépe slušet. 

Jaro 2022

V pondělí 17. 1. 2022 jsme zahájili úpravy meandrů Pitkovického potoka. A protože rozsah prací už byl nad možnosti naší těžké techniky, oslovili jsme HůrkaZP, s. r. o. z Velkých Popovic, který nám s terénními úpravami pomohl. Fotky najdete na našem IG ve výběru Nadačního fondu.

 

INTERAKTIVNÍ STEZKA VODĚRÁDKY – KUŘÍ/FÁZE 1

Maximální výše nadačního příspěvku:

Rozpočet fáze 1 zahrnuje: Koncepční a výtvarný návrh hřišť/stanovišť, vývoj scénáře příběhu Dubáka a Rádka včetně PDF pracovního archu ke stažení, vybudování hracích stanovišť. 

Záměr projektu: Děti do lesa, rodiče bude vás to bavit. Na trase Voděrádky – Kuří plánujeme vybudovat veřejně dostupnou interaktivní stezku s dětským hřištěm, kuličkovou dráhou a vodními prvky, kterou vás bude provázet příběh skřítka Dubáka a pulce Rádka. 

 
Harmonogram projektu:
1Q 2022
  • Vytvoření koncepčního a výtvarného návrhu hřišť a stanovišť
  • Vývoj scénáře příběhu postaviček Dubáka a Rádka
  • Terénní úpravy
2Q 2022
  • Umístění sochařských objektů
  • Vybudování kuličkové dráhy
  • Vybudování dětského hřiště (v jakém rozsahu bude upřesněno)
  • Dokončení a zveřejnění PDF podkladů příběhu Dubáka a Rádka
 
Termín dokončení 1. fáze projektu: léto 2022
Autoři projektu: MgA., Mgr. Veronika Kudláčková Psotková & MgA. Roman Kudláček ve spolupráci s Ditou a Petrem Vlčkovými
 
Aktuální stav:
Léto 2022
Začátek hřiště už se nám rýsuje. V průběhu července a srpna jsme do Voděrádek dopravili první kusy autorských herních prvků. Odpočívadlo u statku, kam jsme naplánovali první stanoviště dětské stezky, jsme vyčistili a připravili na umístění posezení sestavené z několika betonových kmenů. Během pár týdnů budete mít možnost seznámit se s příběhem Dubáka a Rádka na ceduli, kterou vyrobíme na našem CNC stroji. 
 
A když začátek, tak už máme i závěr.  Betonové části Dubákova těla odpočívají za divadlem a budou prozatímně umístěny podél cesty. 
 
Už se nemůžeme dočkat, až se vrhneme na stavbu bludiště, pro které nám Roman vytvořil model, stejně jako pro Bobří hráz – dětskou průlezku. Nachystaný máme veškerý materiál, tak teď ještě ty ruce, aby se nám co nejdřív uvolnily. 
 
U vody dokončujeme bosonohé hřiště a malou písečnou pláž. 
 
 
 

VÝROČNÍ ZPRÁVA

Výroční zpráva za rok 2021

Na našich stránkách používáme soubory cookies, a to k zajištění fungování stránek a analýzy návštěvnosti. Ukládání těchto souborů můžete odmítnout v nastavení svého prohlížeče.