EVENTY
EVENTY

Obnova dubového háje aneb zasaď si svůj strom

Maximální výše nadačního příspěvku:
1 mil. Kč
Rozpočet na obnovu dubového háje zahrnuje:

Vyčištění pozemku a jeho přípravu pro sadbu, sadební materiál vč. 100 ks dubových a jiných sazenic, jeho dopravu, přípravu stanoviště, ochranné prvky (kůly, nářadí, chráničky před okusem), prostředky na zajištění následné péče.

Záměr projektu:

Na parcelním čísle 344/1 – 745529 Voděrádky plánujeme obnovit dubový háj, který byl v minulosti necitlivě vykácen. Pozemek, který jsme odkoupili bude součástí pohádkové interaktivní naučné stezky, dalšího projektu, který z příspěvků financujeme.

Za odborného dozoru místního arboristy plánujeme vysadit cca 100 vzrostlých sazenic dubů. V případě, že se rozhodnete přispět částkou 10 000,– Kč nebo vyšší, stáváte se automaticky vlastníkem jednoho (či více) dubů. Aby se stromy ujaly, je vhodné je sázet zejména na jaře. U příležitosti výsadby stromů proběhne doprovodná akce, na které budou mimo jiné slavnostně předány certifikáty vlastníkům stromů. Na stránkách nadace budeme průběžně zveřejňovat, jak v našem záměru postupujeme.

Harmonogram projektu:

Dita Vlčková
místopředsedkyně správní rady
tel: +420 776 013 634

Termín dokončení projektu:

březen/duben 2023

Autoři projektu:

Dita a Petr Vlčkovi

Děkujeme za případnou podporu:

Naše transparentní konto:
QR platba:

Aktuální stav:

Duben 2023
DOKONČENÍ PROJEKTU

V prosinci 2022 jsme ve Voděrádkách uspořádali pro naše milé dárce slavnostní večeři, v rámci které jsme jim předali rýče se jménem a logem nadačního fondu. Máme velkou radost, že naši sázející na ně přes zimu nezapomněli a listnáčky si s nimi tento týden i zasadili. V úterý 25. 4. a ve čtvrtek 27. 4. jsme zahrabali do země všech 52 sazenic a těšíme se, jak nám postupně zezelenají. V průběhu května, jen, co se nám uvolní pracovní síly, kolem stromů zasejeme trávu a zamulčujeme cestu, kterou se kolemjdoucí mohou projít nově vysázeným hájkem a popřát stromečkům hodně síly do života. 

Náš první nadační projekt jsme dokončili a teď už nezbývá, než se o sazeničky co nejlépe starat. 

DĚKUJEME VŠEM, CO SE S NÁMI NA PROJEKTU PODÍLELI!

Podzim 2022

Během října nás ve Voděrádkách navštívil doc. Ing. CSc. Ivo Tábor, významný český dendrolog. Na jeho doporučení jsme přesunuli podzimní výsadbu na přelom března a dubna a vydali se do úrodné polabské nížiny nedaleko Mělníka. V obci Obříství sídlí společnost ARBOECO, přední dodavatel rostlin do evropských zemí. Většinu jejich expedovaných dřevin tvoří vlastní výpěstky vypěstované v podmínkách středoevropského klimatu. A hurá, stromečky jsou objednány. Na jaře si pojedeme pro 20 dubů, 20 buků, 10 habrů a 2 lípy. Ty budou našemu háji v první fázi vysazování nejlépe slušet.

Jaro 2022

V pondělí 17. 1. 2022 jsme zahájili úpravy meandrů Pitkovického potoka.
A protože rozsah prací už byl nad možnosti naší těžké techniky, oslovili jsme Hůrka ZP, s. r. o. z Velkých Popovic, který nám s terénními úpravami pomohl. Fotky najdete na našem IG ve výběru Nadačního fondu.

GALERIE

Dokumentace projektu

FOLLOW US ONLINE

Sledujte nás

chevron-down