EVENTY
EVENTY

Interaktivní stezka Voděrádky – Kuří #1

Maximální výše nadačního příspěvku:
není stanovena
Rozpočet na vybudování dětské stezky zahrnuje:

Koncepční a výtvarný návrh hřišť/stanovišť, vývoj scénáře příběhu Dubáka a Rádka včetně PDF pracovního archu ke stažení, vybudování hracích stanovišť. 

Autoři projektu: MgA., Mgr. Veronika Kudláčková Psotková & MgA. Roman Kudláček ve spolupráci s Ditou a Petrem Vlčkovými

Záměr projektu:

Děti do lesa, rodiče bude vás to bavit. Na trase Voděrádky – Kuří plánujeme vybudovat veřejně dostupnou interaktivní stezku s dětským hřištěm, kuličkovou dráhou a vodními prvky, kterou vás bude provázet příběh skřítka Dubáka a pulce Rádka. 

Harmonogram projektu:

Dita Vlčková
místopředsedkyně správní rady
tel: +420 776 013 634

Termín dokončení projektu:

konec roku 2023

Autoři projektu:

Dita a Petr Vlčkovi

Děkujeme za případnou podporu:

Naše transparentní konto:
www.kb.cz/cs/transparentni-ucty/123-1945560247
QR platba:

Aktuální stav:

Jaro 2023

Zima venkovním pracím příliš nepřeje a my jsme veškeré naše síly soustředili během chladných měsíců na vnitřní úpravy našeho statku. S příchodem jara jsme práce na stezce pomalu obnovili a za divadlem čekají na umístění všechny autorské prvky stezky. 

Hned, jak zem trochu vyschne, začneme s přípravami pro bludiště a celkovou revitalizací všech stanovišť, která přes zimu dostaly zabrat. Máme téměř hotové všechny podklady pro frézování cedulí, vyřezané lekníny a nachystaný všechen materiál.

Jdeme na to, držte nám palce!

Léto 2022

Začátek hřiště už se nám rýsuje. V průběhu července a srpna jsme do Voděrádek dopravili první kusy autorských herních prvků. Odpočívadlo u statku, kam jsme naplánovali první stanoviště dětské stezky, jsme vyčistili a připravili na umístění posezení sestaveného z několika betonových kmenů. Během pár týdnů budete mít možnost seznámit se s příběhem Dubáka a Rádka na cedulích, které vyrobíme na našem CNC stroji. 
 
A když začátek, tak už máme i závěr. Betonové části Dubákova těla odpočívají za divadlem a budou prozatímně umístěny podél cesty. 
 
Už se nemůžeme dočkat, až se vrhneme na stavbu bludiště, pro které nám Roman vytvořil model, stejně jako pro Bobří hráz – dětskou průlezku. Nachystaný máme veškerý materiál, tak teď ještě ty ruce aby se nám co nejdřív uvolnily. 
 
U vody dokončujeme bosonohé hřiště a malou písečnou pláž. 

Jaro 2022

Na začátku roku 2022 jsme obdrželi koncepční a výtvarný návrh stezky a jednotlivých stanovišť. Roman Kudláček začal pracovat na scénáři postaviček příběhu Dubáka a Rádka, lesních hrdinů, kteří provedou děti celou stezkou. Zároveň jsme zahájili terénní úpravy nezbytné ke zbudování samotné stezky. 

GALERIE

Dokumentace projektu

FOLLOW US ONLINE

Sledujte nás

chevron-down