Tomuto netradičnímu koníčku jsme věrní už více než osm let. První litinové sloupy jsme tehdy vylovili z rozvalin textilní fabriky v Bukovicích nedaleko Náchodu.

rething/reuse/upcycle/recycle

LITINOVÉ SLOUPY

Tomuto netradičnímu koníčku jsme věrní už více než osm let. První litinové sloupy jsme tehdy vylovili z rozvalin textilní fabriky v Bukovicích nedaleko Náchodu. Další tři jsme zachránili před osudem na šrotišti v Sedlčanech. Byly zlomené, takže potřebovaly vyztužit a zavařit speciálními elektrodami na litinu.

Nějakou dobu je pálily kopřivy ve stínu dubů, a nakonec nesou střechu foyer. Jejich paty jsme nasvítili a pokaždé, co rozehrají svou stínohru, připomenou nám, že se povedlo navrátit jim jejich důstojnost.

#homeofav #voderadky #recyklace #reuse #renovace #refurbished #rethink #thereisnoplanetb #udrzitelnaarchitektura #architektura #sustainablearchitecture

Rekonstrukce: Sloupy jsme očistili, vyztužili a znovu svařili

Upcyklace: Historické litinové sloupy z bývalé textilní fabriky.

Author avatar
Dita Vlčková
http://homeofav.cz
Na našich stránkách používáme soubory cookies, a to k zajištění fungování stránek a analýzy návštěvnosti. Ukládání těchto souborů můžete odmítnout v nastavení svého prohlížeče.